Migren yada baş ağrınızı doğal yöntemler ile geçirebileceğinizi biliyormusunuz.

 

Yıllardır migren ağrısı çeken biri olarak bu yazıyı sizinle paylaşıyorum. Hergün uyandığımda yoğun baş ağrısı ile uyanınca bir kaç lokma yedikten hemen sonra ağrı kesici alıyordum. Ancak miğde ve kara ciğer problemleri başladıktan sonra buna dur demem gerektiğini anladım ve hemen doğal yöntemlere başvurdum. Ağrı kesiciyi bırakınca anladım ki aslında onun adı ağrı kesici değil ağrı geçiktiriciymiş.

 

Migren ağrılarınızın başlamasına yakın miğdede kazınma, ensede soğukluk gibi belirtiler hissettiğinizde magnezyum ve kalsiyum değerleri yüksek besinler tüketmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda koyu yeşil yapraklı bitkileri tüketmekte çok iyi gelir. Ağrılarınızı azaltmak için omega 3 lü besinleri tüketmeniz sinirlenirinizi koruyacaktır.

 

Gelelim asıl konumuz olan bitkisel yöntemler ile nasıl geçirebilirsiniz?

Bölgesel ağrınız var ise o bölgeye nane ve kekik yağı ile masaj yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda kılcal damarlarınıza yani burun içlerine nane yağından sürün ve sinüslerinizde açılsın. Ense bölgenizde yüksek bir ağrı hissediyorsanız sıcak su torbası ile ağrıyı durdurabilirsiniz.

3 Damla Nane Yağı , 1 Damla Kekik Yağı

 

 

 

3 thoughts on “Migren yada Baş Ağrısını Doğal Yöntemler ile Geçirebilirsiniz

  1. Merhaba,

    Bu güzel bilgiyi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Özellikle nane yağı ve kekik yağı birleşimini deneyeceğim.

  2. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bugün uyguladım ve nane yağının inanılmaz faydasını gördüm. Ben sinüslerimden kaynaklı sürekli migren ağrısı çekiyorum. Şuan ağtı başlamadan yaptım ve tüm sinüslerim açıldı. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.